İnsan karakteri hatta kaderi üzerindeki etkilerin önermesini içeren söz bilimine astroloji denmektedir. Yıldız anlamına gelen ‘’astro’’  ve bilgi anlamına gelen ‘’loji’’ kelimeleriyle türeyen astroloji bize gök cisimlerinden hareketle, kişinin niyeti, kendini mutlu veya mutsuz hissedeceği durumlar, ne tarz şeylere yeteneği olacağı ve hayata bakışı kısaca yaşam boyu taşıdığı özelliklerin hepsi Zodyak’ın evlerinde yani sahip olduğumuz burçlarda mevcuttur.   Kişinin doğum günü, saati ve doğum yerine bağlı olarak astroloji haritamız (doğum haritası) hesaplanabilir. Zodyak, gezegenlerin yörüngelerini içinde barındıran ve gökyüzünü 12’ye bölerek üzerinde Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık adlarını taşıyan burçların eşit aralıklarla yer aldığı kuşaktır. Zodyak da bulunan her burç bir evi yani farklı özellikleri temsil etmektedir. Pekii siz zodyakın neresindesiniz ?
 
  
KOÇ: 
(21 Mart-19 Nisan)
Elementi: Ateş
Yönetici Gezegeni:  Mars
Uyumlu Olduğu Burçlar: Aslan, Yay
Zodyakın 1.evi olduğu için kendisi başlangıçlar yapmayı seven bununla beraber  liderliğini kullanan özellikler sergileyebilir. Cesur, öfke dolu, toplum içinde düşüncesizce fikrini söyleyen, hayatına renk katmayı seven, sert ve dikbaşlı, huzursuz, deneme yanılma yoluyla öğrenen fakat tecrübelerinden gram ders almayan, açık fikirli, bencil, dürüstlükle nirvanada olan aceleci özelliklere sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi adına yapmaması gerekenler:  Aceleci ve hazırsız davranışlardır.
  
BOĞA:
(20 Nisan-20 Mayıs)
Elementi:  Toprak                                                                                                               
Yönetici Gezegen: Venüs
Uyumlu Olduğu Burçlar: Başak, Oğlak
Boğazına düşkünlüğüyle bilinen Boğa burcu sakin ve dingin olduğundan kişilerle iletişim kurmakta gayet ön plandadır. Genel olarak insanlara güvenmek isterken, sabırlı davranışlarda da bulunur. Dünyevi zevklere düşkün, küçük şeylerle mutlu olan, zihinsel veya mantıksal konularla fazla ilgilenmeyen, hassas duygular sergileyen, maddiyata önem veren bunun yanında tutumlu olmayan, ağır hareketler sergileyen özelliklere sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi adına yapmaması gerekenler: İnatçı ve sabit bakışı, ilişkilerini aşırı sahiplenme.
 
 İKİZLER:
(21 Mayıs-21 Haziran)
Elementi:  Hava                                                                                                                  
Yönetici Gezegeni: Merkür
Uyumlu Olduğu Burçlar: Terazi, Kova
Dengesiz olduğu düşünülerek ikili ilişkilerden uzak tutulan ikizler burcunun asıl özelliği değişkenliğinin yanında hareketli ve hızlı olmasıdır. Duygusallığa pek önem vermeyen ikizler burcu, zihinsel konulara ve eğitime önem vermektedir. Bu şekilde hızlı öğrenme yeteneğine de doğuştan sahiptir. Kıyas yapmayı ve eleştirmeyi, dedikoduyu seven bununla beraber rutin işlerden de sıkılabilir.  
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar:  Dedikodu ve insanları sözleriyle üzmek.
  
YENGEÇ:
(22 Haziran-22 Temmuz)
Elementi:  Su
Yönetici Gezegen: Ay
Uyumlu Olduğu Burçlar: Akrep, Balık
Kendini savunmak için genellikle karşı  tarafa sert davranışlar sergileyen bu davranışıyla kırılgan yapısını ortaya çıkaran, hayalperest, geçmişini sürekli özleyen, maske takabilen, vicdanlı davranışlarda bulunan, sahiplenici ve anaçtır.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar:  Aşırı hasssiyeti
  
ASLAN:
(23 Temmuz-23 Ağustos)
Elementi:  Ateş
Yönetici Gezegeni:  Güneş
Uyumlu Olduğu Burçlar: Yay, Koç
Adından da belli olacağı üzere merkezde olmayı ve artist tavırlarıyla, insanları küçük gören, kendinden emin, hırslı, mükemmel meraklısı, engellere göğüs geren üstelik bu özelliğini öğrendikten sonra inkar eden, neşeli ilişkileri seven, eğlenmeye meyilli, kendine fazla güvenen, yaratıcı, bonkör özelliklere sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar:  Kibir.
            
BAŞAK:
(24 Ağustos-22 Eylül)
Elementi: Toprak
Yönetici Gezegeni: Merkür
Uyumlu Olduğu Burçlar: Oğlak, Boğa
Başak burcunun bilinen ilk özelliği titiz ve detaycı olmasıdır. Çalışkanlığa önem veren, plan- programlı, akılcı, öğrendiği her şeyi irdelemeyi seven; sonunda üzüleceğini bilse de araştıran, saflığa önem veren, karar vermekte zorlanan fakat değişime adapte olabilen, eleştirmeyi seven, üretken olmayı sevmeyen özellikler sergilerler.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar:  Eleştiri yaparken karşısındaki kişiyi kırabileceğini düşünmek.
 
TERAZİ:
(23 Eylül-22 Ekim)
Elementi: Hava
Yönetici Gezegeni: Venüs
Uyumlu Olduğu Burçlar: İkizler, Kova
Uyum, denge sağlamayı seven, duyarlı, huzur arayan, ikili ilişkilerde karşılık beklemeden sevgi vermeye çalışan, adaletli, zevki seven, bazı zamanlar da yapmacık tavırlar sergileyen, iltifat etmeyi seven, tartışmayı sevmediği için susmayı tercih eden daha sonrasında ters köşe yapan, çok fazla karar alıp bunlar arasında çelişen, yaratıcılık ve zeka konusunda uzman, tatlı diliyle kendisini bile mutlu hissettiren, değer verdiği konularda kendini sürekli geliştirebilen bir yapıya sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar: Kararlarındaki tutarsızlık.
  
AKREP:
(23 Ekim-22 Kasım)
Elementi:  Su
Yönetici Gezegeni: Plüton
Uyumlu Olduğu Burçlar: Yengeç, Balık
Korkularıyla yüzleşmeyi sevip, sezgiselliğiyle ön planda duran akrep burcunun bilinen huyu kibirli ve kinci olmasıdır. Gizemli bakışları, olayların her noktasından etkilenen, intkam almayı seven, kendini anlatmaktan hoşlanmayan karşısındaki kişilerin onları anlatmasıyla egolarını doyuran, içten içe başarmayı hedefleyip seven, inatçı ve dediğinden caymayan, ikili ilişkilerinde sevgisini ve çevresindeki insanları paylaşamayan bir yapıya sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar: Kıskançlık, kin.
  
YAY:
(23 Kasım-20 Aralık)
Elementi: Ateş
Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Uyumlu Olduğu Burçlar: Koç, Aslan
İyimser tavırlarıyla ikili ilişkilerinde aktif duruşlar sergilemeyi seven, hayalgücü kuvvetli, hiperkaktif, deneyime kendini açık hisseden, detaylardan hoşlanmayan, patavatsız, her konu hakkında merakına yenik düşen, değişimlerden hoşlanan, özgürlükçü bir ruha sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar: Çok olumlu düşünme, abartma.        
 
OĞLAK:
(21 Aralık-19 Ocak)
Elementi: Toprak
Yönetici Gezegeni: Satürn
Uyumlu Olduğu Burçlar: Başak, Boğa
Sorumluluk sahibi, görev almayı seven, yönetken, disiplinli, öncü duruşlar, mantık abidesi, yeni tanıştığı insanlara karşı mesafeli, tutumlu, uzun vadeli iş hayatı ya da ikili ilişkileri seven, aynanın karşısına geçtiğinde kendiyle olan konuşmasında saygısını gösteren, canı sıkılınca kendiyle başbaşa kalmayı seven, pratik düşünceli duruşa sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar: Karamsarlık.
 
KOVA:
(20 Ocak-18 Şubat)
Elementi: Hava
Yönetici Gezegeni: Uranüs
Uyumlu Olduğu Burçlar: İkizler, Terazi
Etrafındakilere benzemeyen orjinalliğiyle övünen, marjinal, ilginç bir duruşa sahip olan, ukala, aklından geçeni düşünmeden söyleyen, toplu aktivilere katılım sağlamaktan hoşlanan, sosyal olaylara kendini adamayı seven, edebi yönlere düşkünlüğü olan, soğuk bakışlıdır.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar: Sabit fikir, egoistlik.
   
BALIK:
(19 Şubat-20 Mart)
Elementi: Su
Yönetici Gezegeni: Neptün
Uyumlu Olduğu Burçlar: Akrep, Yengeç
Balık burcunun da halk içinde bilinen en birincil örneği duygusal olmasıdır. Zora gelemeyen, kırılgan yapıya sahip olan, gerçeklerle yüzleşmeyi sevmeyen, kendi ütopyasında yaşamayı seven, hayalleri bozulunca merhametiyle kendini yiyen, izlenimi yüksek, empatik karaktere sahiptir.
Kendini kötü hissetmemesi için yapmaması gereken davranışlar: Olumsuz düşünce tarzı.
 
Haftaya görüşmek üzere…
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayşe 6 ay önce

Merhaba , burçlar hakkında ki yorumlarınız çok etkileyici. Doğrusu sizinle çalışmak isterim.

Avatar
Betül 6 ay önce

Burç yorumlarınızı çok beğendim,kendimi görmüş bulunmaktayım yorumlarınız karşısında.

Avatar
Yigit 6 ay önce

Burj Khalifa hakkinda ne dusunuyosunuz ?

Avatar
Talha 6 ay önce

Burçlar hakkında bilmem gerekenleri öğrendim çok yararlı ✔️

Avatar
Damla 6 ay önce

Sena hanim merhaba burclar uzerinde ki tespinitiz ve anlatiminiz cok yerinde. Artik sık sık gorusmek dilegiyle ❤

Avatar
Cahit enes 6 ay önce

Cok etklyici cok güzel olmuş cok teşekkürler

Avatar
Mahmut 6 ay önce

Sanki kisiligimi bilircesine beni anlatmissiniz

Avatar
Zuhal 6 ay önce

Kovayi guzel anlatmissin ayni ben